افراطی

تحلیل مدل ریش بلند موسوم به داعشی

امل عصر حجری کیه

مد بهترین وسیله دشمنان برای نفوذ فرهنگی است. تا جایی که فرد را مسحور کرده و فرد بی آنکه خودش بفهمد رسانه ی زنده ی دشمن در اجتماع می شود.

به گونه ای که انگار فرد را جادو می کنند و قدرت تفکر و تحلیل را از او میگیرند. همان کسانی که سایه بسیجی ها و یقه آخوندی ها را با تیر می زدند ، امروزه خودشان یقه دیپلمات می پوشند و کیف میکنند و حتی لباس های یقه دار را هم دکمه آخرش را می بندند.

همانهایی که تیغ از دستشان نمی افتاد و هر کسی ریش داشت از نظرشان امل و عقب افتاده بود ریش بلند می کنند و با کلاس می شوند.

برخی هم بی خبر از همه جا اسمش را ریش هخامنشی گذاشته اند و فکر می کنند با این ریش دیگر حسابی آریایی شده اند.

شاید بگوید خب ریش بلند و یقه بسته که خیلی خوب است مگر اسلام هم همین را نگفته؟

بقیه در ادامه مطلب ...

پاسخ اما قدری پیچیده است. ریش از نشانه های مومن شمرده شده است اما نه هر ریشی. توصیه اسلام بلند کردن ریش (آنهم نه بیش از حد) در حد معمولی و کوتاه کردن سبیل است. اما این مدل ریش جدید قضیه اش فرق دارد. کدام جوانی را دیده اید به خاطر رضای خدا و توصیه اسلام ریش این مدلی بگذارد؟؟؟

آیا این مدل ریش نتیجه مسحور شدن توسط مدیای غرب نیست؟

ریشی که به اسم ریش داعشی مد شده است و اکنون بسیاری از جوانان ریش داعشی دارند. حال خودتان را جای یک خارجی بگذارید که با این قضیه مواجه می شود کشوری که جوانانش مثل داعشی ها هستند!!!

و در این میان هم اگر عنصری داعشی در ایران نفوذ کرده باشد به راحتی بدون تغییر ظاهر می تواند در معابر عبور و مرور داشته باشد.

اما وقتی این ریش را با ریش داعشی ها مقایسه کنیم زیاد هم شبیه هم نیستند.

وقتی بیشتر دقت کنیم ریش بلند با سبیل های دسته دو چرخه ای ما را یاد فرد خاصی خواهد انداخت که اتفاقا لباس یقه بسته هم می پوشید.

تئودور هرتزل

 مدل ریش تئودور هرتزل بنیانگذار اسرائیل. ریش بلند ، سبیل دسته دوچرخه ای ، موی بالا زده شده ، درست مثل هرتزل

حتی بعضی بازیگران ما هم به دام می افتند و ریش داعشی(هرتزلی) برای خودشان درست میکنند.

می توانید تصویر تئودور هرتزل را پشت سر نتانیاهو ببینید.

این ریش بسیجی که می‌فرمایید میگن امل، ریش بهانه س بخاطر اندیشه س البته این بسیجی بنده خدا که خط مقدم بد و بیراه شنیدنه در واقع شاید جوان پاک دلی هست که بخاطر حمایت از سیاستمداران ناقلا پاسخگوی اختلاس ها و فسادهای برخی دیگر شده و در بسیاری از موارد مجبور هست پاسخ گند زدن آقایان رو بدهد.

درحالیکه اگر بدنبال تبدیل شدن به یکی از همان اختلاس گران نباشد (بدنبال منافع شخصی نباشد) کار چندان سختی پیش رو نخواهد داشت؛ و تنها کافیست به وجدان خود مراجعه کند

نکنه آقاتونم داعشی یا طرفدار اسرائیله که ریششون انقدر بلنده؟

معلومه اصلا مقاله رو نخوندین

سلام به نظر من اینکه ریش رو به یک نفر نسبت بدیم یا یک گروه یا عده رو منبع اون ریش قرار بدیم باید کل خاور میانه رو منبع ریش در نظر بگیریم چون مردان خاور میانه از ۳۰۰۰ سال پیش همگی ریش های بزرگ و پرپشت میگزاشتن که به نظر من از ته زدن برای فردی که ریش پرپشتی داره کار درستی نیست چون یه لایه طوسی و زشت روی صورتش ایجاد میکنه که نه ریش به حساب میاد و نه ته ریش برای جایگزین میتونین ته ریش بزارین ولی اینکه بگین ریش کامل واسه داعشی ها یا افراد دیگه است اشتباهه و ریش مخصوص همه مرداست . ولی این رو باید بدونیم که صورت خیلی از ما ها بدون یه ذره ته ریش واقعا زشت میشه .

سلام
من که از این ریشای وایکینگی و عصر حجری خوشم نمیاد
هر وقتم که ریش بذارم کوتاه و در حد 4 یا 5 میل میذارم البته بعضیا بهشون میاد بعضیا نمیاد.
البته واسه بعضیا خوبه قیافه خوبی ندارن و صورتشونو پشت یه عالمه ریشو یه عینک پنهون میکنن و چون که مده خوشتیپو خوشگل میشن
قبلا ریش یا سیبیل نشونه عقب افتادگی بود و الان نشونه با کلاسیه و اینا همش نشونه اینه که مردم سلیقه از خودشون ندارن فقط دنبال مدن حالا واقعا قشنگ باشه یا زشت مهم نیست مد که بشه قشنگ میشه از مد بیافته زشت میشه.
ولی درواقع زیبا همیشه زیباست زشت هم همیشه زشت
اینکه یه ریش بیش از اندازه بلند باشه(به اندازه یک دست یا یک قبضه) یا اینکه ژولیده و شونه نشده باشه شاید معیار داعشی بودن باشه وگرنه من که توی این عکسای ایرانیای خودمون که گذاشتید شباهتی به ریش داعشی نمیبینم ضمن اینکه سنت پیغمبره مشکل شرعی ای هم نداره مگر اینکه روایت داشته باشیم!
دوست عزیز
لطفا مطلب رو هم بخونید
ما هم گفتیم  ریش داعشی نیست و ریش هرتزلیه
به عکسای تئودور هرتزل پایه گذار صهیونیسم توجه کنید
خدا زیباست و زیبای را دوست دارد.نمی شود گفت بواسطه اینکه داعشی ها و یا موسس اسرائیل ریش میگذارند دیگر کسی اگر بذاره پیرو انهاست.بلکه پیامبر هم میگذاشت و تاکید فراوان نیز داشت.حالا بدور از مسائل مذهبی وحتی مد.اگر ریش باعث زیبایی مرد میشود و میتواند به نظافتش برسد هیچ ایرادی ندارد بلکه خیلی هم کار خوبیست چرا که خدا زیبایست و زیبایی را دوست دارد.شما هم این مطالب را لطفا نشر دهید که اگر باعث تراشیدن ریش یک نفر هم شوید شما نیز در گناه تراشید ریش شریک میشوید.شما اگه توصیه ای دارید درباره کوتاه کردن سبیل بگویید که ثواب دارد ودر اسلام تاکیید شده.در جامعه ما افراد زیادی هستن که ریش خود را میتراشن و فقط سبیل ان هم خیلی بلند میگذارند چرا راجع به أنها نقد نمیکنید؟؟؟
ضمن تشکر از نقد دلسوزانه شما دوست عزیز
لطفا متن رو کامل بخونید و به دیدن تصاویر اکتفا نکنید
اصلا منظور ما چیز  دیگه ای بود
البته این مطلب تاریخش گذشته و مختص یه بازه زمانی خاص بود که ریش داعشی یا بهتر بگم هرتزلی خیلی شیوع پیدا کرده بود
افکار شماست که داعشیه، نه مدل ریش ما
بنده خدا
حد اقل متن رو میخوندی بعد افاضات می فرمودی
هستن کسایی که اعای گفتگو دارن ولی گفتو کردنشون دو مدل داره
1-فحش دادن به دلسوزی خودی ها
2-لاو ترکوندن با اغوای دشمن
عالی بود.
تشکر
آفرین 
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
بسم الله الرحمن الرحیم
سعی دشمنان این است که جوان ما را لاابالی بار بیاورند، نسبت به انقلاب بی‌تفاوت بار بیاورند، روحیه‌ی حماسه و انقلابی‌گری را در او بکُشند و از بین ببرند، جلوی این باید ایستاد. برخی از گویندگان (مسئولین)و نویسندگان این‌ همه جوان‌های حزب‌اللهی و انقلابی را نکوبند به اسم افراطی
امام خامنه ای (مد ظله العالی) 18 شهریور 94

دشمنان انقلاب از روز اوّل آمدند تعبیر ادبیّات تندرو و میانه‌ رو را مطرح کردند ، فلانی تندرو است ، فلان جریان تندرو است ، فلان جریان میانه‌رو است. آن روز، از همه تندروتر هم از نظر آنها امام بزرگوار بود ، امروز هم از همه تندروتر، به نظر آنها این بنده‌ی حقیر هستم.
تند رفتن در صراط مستقیم چیز بدی نیست. آن هایی که می گویند تندرو، منظورشان کسانی است که در راه انقلاب مصمّم‌تر و پایدارترند ، حزب‌اللّهی‌ها را می گویند تندرو ، میانه‌رو هم کسی است که در مقابل آنها تسلیم باشد. در ادبیّات سیاسی آمریکا و انگلیس و امثال اینها، معنای تندرو و میانه‌رو این است: تندرو کسی است که پایبند انقلاب است، میانه‌رو کسی است که در مقابل خواسته‌های آنها تسلیم است. ادبیّاتی که دشمن به کار می برد، ما تکرار نکنیم .
امام خامنه ای 5 اسفند 1394

هر جایی که مردمان عافیت طلب و راحت طلب در وسط میدان مبارزه جایی برای خود باز نمی کنند و خطر پذیری نمی کنند انسانهای مومن و مبارز را به تندی و افراطی گری متهم میکنند .
امام خامنه ای 14 خرداد 1392
Designed By Erfan Powered by Bayan